יוסף אלרון נבחר להיות שופט בבית המשפט העליון

השופט יוסף אלרון, נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה לשעבר, עורר לאחרונה לא מעט הדים סביב מינויו לשופט בבית המשפט העליון. שופטי בית המשפט הטילו וטו על מועמדותו לאחר שנטען כי הנשיאה, השופטת אסתר חיות, טענה כי אינו קורץ מהחומר של שופטי העליון, קרי אינו חלק מאותה משפחה שברק דיבר עליה בשיטת "חבר מביא חבר". עם זאת, אלרון היה המועמד המועדף על השר משה כחלון וגם על לשכת עורכי הדין והם אלה שהתעקשו על המינוי שלו.

יוסף אלרון נולד במעברה בחיפה בשנת 1955, הוריו צדיקה ועובדיה עלו ממוסול שבעיראק בשנת 1951 ולהם 9 ילדים כאשר אלרון הוא הצעיר ביותר מבין אחיו. כאשר סיים את שירותו הצבאי טס ללמוד בלונדון שם עשה את התואר הראשון שלו במשפטים, לאחר מכן חזר להתמחות במשרד עורכי דין בארץ. בין היתר הספיק לפתוח משרד ולהתעסק 8 שנים בעריכת דין לפני שהתמנה לשופט בבית המשפט השלום בחיפה בשנת 1994

בשנת 2003 נבחר לשופט בבית המשפט המחוזי בחיפה ומשנת 2010 החל גם לכהן כשופט צבאי במילואים בבית הדין הצבאי לערעורים. בשנת 2013 התמנה לנשיא בית המשפט המחוזי בחיפה ובשנת 2014 כיהן כיושב ראש ועדת הבחינות של לשכת עורכי הדין בתור הממונה על שאלון בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין.